• Hürriyet Mahallesi 140. Sk. No:33/c Güneşli Bağcılar

Su Tesisatçı

Su Tesisatçı

Su Tesisatçı

 

Su tesisatçısı, sıhhi tesisatçı olarak da adlandırılmaktadır. Binaların ve sulama tesisatlarının su tesisatını gerçekleştiren su tesisatçısı, binalarda su kaçaklarını da bularak ve bunlara müdahale etmektedir. Binalarda zaman zaman çeşitli nedenlerden dolayı tesisat sorunları meydana gelmektedir. Bu sorunlara profesyonel tesisatçılar müdahale etmelidir. Bu tesisatçılar gelişmiş cihazlarla hizmet vermekte ve işlemleri kısa bir zaman içinde ortadan kaldırmaktadır. Su tesisatçısı, binanın su tesisat projesini çizer ve bunları uygular. Uygularken gerekli olan malzemeleri ve elemanı temin eder. Malzemeler kaliteli, elemanlar da profesyonel olmalıdır. Bu şekildeki hizmet de profesyonel tesisat firmaları tarafından yapılmaktadır. Suyun ana şebekeden binaya da ya da sulama sistemine ulaştırılmasını sağlar. Bunun için gerekli olan hesaplamaları en ince ayrıntısına kadar yaparak sorunsuz bir sistemin oluşturulmasını sağlar. Su tesisatçısı, tesisatın gerekli olan bakımını ve kontrolünü yaptıktan sonra sistemin çalışmasını gerçekleştirir. Tesisatçı, su tesisatı için gerekli olan malzemeleri temin ederken en güvenli olanları kullanması gereklidir. “Pahalı olan her zaman iyidir” mantığının ötesinde, uygun fiyatlı ancak çok kaliteli ürün de tesisatçı tarafından bilinmelidir. Bu gibi malzemeler iyi derecede eğitim almış tesisatçılar tarafından kullanılmaktadır.

 

Su Tesisatçısı Su Kaçaklarını da Tespit Eder

 

Su tesisatında meydana gelen kaçakları için su tesisatçı hizmet vermektedir. Tesisatçı, binalardaki sistemin nasıl döşendiğini bildiği için bu konulara hakimdir. Ancak yine de sıradan bir tesisatçı yerine gelişmiş teknolojilerle tasarlanmış cihazlarla hizmet veren profesyonel ekiplerden destek alınmalıdır. Bu tesisatçılar, akustik su kaçağı tespit cihazı ya da dedektörlü su kaçağı tespit cihazı gibi bilgisayarlı sistemlere sahip cihazlarla işlem yapmaktadır. Ayrıca termal su kaçağı tespit cihazı kullanarak kalorifer sistemlerindeki kaçakları da bulmaktadır. Modern cihazları kullanmayan sıhhi tesisatçıların binaları şantiyeye çevirmesi olasıdır. Su kaçaklarının çıplak gözle görülmesi imkansız olduğu için klasik yöntemle hizmet veren tesisatçıların kırma işlemini uygulaması kaçınılmazdır. Tesisatçının arıza bulma hizmeti su kaçakları ile sınırlı değildir. Lavabolarda, tuvaletlerde, banyolarda, gider borularında, kanalizasyon sistemlerinde meydana gelen tıkanıklıklarda da hizmet vermektedirler. Bu gibi sorunlarda da kurumsal tesisat firmalarından destek alınmalıdır. Bu firmalarda hizmet veren profesyonel ekipler, robot tıkanıklık açma cihazı kullanarak tıkanıklıkları kısa bir süre içinde, üstelik sorunu büyütmeden ortadan kaldırmaktadır. Bu ekipler tıkanıklığı ortadan kaldırmadan önce görüntüleme cihazları ile gerekli kontrolleri gerçekleştirmektedir. Bu sayede işlem çok daha güvenli bir şekilde yapılmaktadır.

 

Su Tesisatçısı Boruları Belli Bir Eğimle Döşer

 

Tıkanıklık sorunlarının arasında atık su gider borularının hatalı eğimle tasarlanması da gelmektedir. Profesyonel bir su tesisatçısı ile çalışılmadığı zaman bu hatanın her zaman meydana gelmesi mümkündür. Yanlış hesaplamaktan dolayı hatalı eğimle tasarlanan tesisatlar, sık sık tıkanıklık sorunları meydana getirerek hayatı tam anlamıyla kâbusa çevirebilmektedir. Bu gibi sorunlarla karşı karşıya kalmamak için profesyonel hizmet veren sıhhi tesisatçılardan hizmet alınmalıdır. Hatalı eğimle yapılan tesisatlardaki yanlışlığın anlaşılabilmesi için mutlaka tıkanıklık meydana gelmesi gerekmektedir. Çünkü kimse binasındaki tesisatın düzgün tasarlanıp tasarlanmadığını soruşturmamaktadır. Oysa binanın içinin ve dışının güzelliği kadar tesisatının da özenli olması önemlidir. Tesisatın profesyonel kişiler tarafından döşenip döşenmemesi araştırılmalı, bu araştırılamıyorsa gelişmiş teknolojilerle hizmet veren tesisat firmalarından destek alınmalıdır. Unutulmamalıdır ki sorun meydana gelmeden verilecek hizmetle sorun oluştuğunda verilecek hizmet arasında fiyat farkı olması normaldir. Bu nedenle binaya taşınmadan önce kontrol yaptırmak, ileride yaşanacak tıkanıklık sorunlarını da ortadan kaldıracaktır. Ayrıca zaman zaman gider borularında yağdan ve diğer maddelerden dolayı tıkanma sorununun olup olmadığı da kontrol ettirilmelidir. Profesyonel ekipler böyle bir sorunun oluşmaya başladığını anladıklarında gerekli müdahaleyi gerçekleştirir. Böylece sorun daha başlamadan ortadan kaldırılır. Bu sayede mekanı su basmadan tıkanıklık sorunu ortadan kaldırılmış olur.

Sayfamızı Paylaşın