• Hürriyet Mahallesi 140. Sk. No:33/c Güneşli Bağcılar

Bağcılar Su Kaçağı Tespiti | Safran Tesisat

Bağcılar Su Kaçağı Tespiti  | Safran Tesisat

Bağcılar Su Kaçağı Tespiti | Safran Tesisat

Bağcılar Su Kaçağı Tespiti 

Ev ve işyerlerinde meydana gelen su kaçağı tespiti uzmanlık isteyen bir iştir. Bu sızıntılar da genellikle alt katta oturan komşunun tavanında görülür. Çünkü tesisat boruları sıvanın altından geçer. Sıvanın üstünde iyi bir yalıtım vardır ancak alt kısımlarında bu yalıtım çok zayıftır. Bu nedenle de meydana gelen su kaçakları doğrudan alt kat komşunuzun tavanında rutubetlenmeye yol açar. Böyle bir durumla karşı karşıya geldiğinizde sorunu ortadan kaldırmak için en yakın tesisatçıya başvurabilirsiniz. Ancak bu tesisatçı sızıntının ana kaynağını tespit edebilmek için birçok yeri kırmak zorunda kalabilir. Çünkü sızıntıların kaynağı genellikle çok farklı yerler olmaktadır ve bulana kadar da duvarın ya da fayansın birçok yeri kırılabilir. Bu hem zorlu hem de maliyetli bir iştir. Çünkü işlemin tamamlanmasının ardından tadilat gerekir ve tadilat için de ciddi bir para ödenebilir. Su sızıntısı tespiti için modern cihazlarla hizmet veren kurumsal firmalar ise kırmadan su kaçağı tespiti yapmaktadır.

Komşunuz Zarar Görmesin

Su kaçakları binalardaki ciddi sorunlar arasındadır. Bu gibi durumlar hem komşulara hem de binaya zarar verebilir. Özellikle de alt katta oturan komşunuzun evinde çok büyük sorunlara neden olur. Komşunuzun tavanından sular damlayabilir. Duvar ve tavan kararabilir, boyalar kabarabilir hatta sıvalar çatlayabilir. Bu durum can sıkıcıdır ve onarılmazsa komşularınızla aranızda ciddi tartışmalar yaşanabilir. Bu durumun önlenmesi için de uzman firmalardan destek alınması gerekir. Bu firmalar gelişmiş teknik altyapıları ile hizmet vermektedir ve sorunu saat kaç olursa olsun bildirdiğinizde profesyonel ekiplerini adresinize yollamaktadır. Servis ekipleri gelişmiş cihazla su kaçağı tespiti yapmaktadır. Bu cihazlar arasında bulunan akustik dinleme cihazları, kaçak su tespit işlemini kısa süre içinde gerçekleştirmektedir. Tesisat boyunca dinleme yapılmasını sağlayan bu cihazlarda hassas kulaklıklar bulunur. Bu kulaklıklar sayesinde de e küçük bir ses bile ayırt edilebilir. Bu cihazın haricinde bir de detektörlü cihazlar vardır. Bu cihazlarla da su kaçağı tespiti yapılabilir. Bu cihazlarlar da sorunu kısa bir süre içinde ortaya çıkarmaktadır.

Aletle Su Kaçağı Uzmanlık İster

Tüm tesisatçılar aletle su kaçağı tespiti yapamaz. Ayrıca bu cihazlara sahip olmak da zordur. Hem satın alma maliyetleri fazladır hem de kullanmak için özel eğitim almak gereklidir. Bu nedenle mahalle aralarında hizmet veren tesisatçılarda bu cihazların bulunma olasılığı hemen hemen yok gibidir. Oysa müşteri memnuniyetine önem veren kurumsal firmalar, işlemlerin sorunsuz ve kısa zamanda giderilerek yaşanan kabusun sonlandırılması için teknolojiyi yakından takip eder. Bu sayede su kaçak tespiti güvenli bir şekilde gerçekleştirilebilir. Faturalar yüksek gelmeye başladıysa mutlaka bir sorun var demektir. Bu durumda da su kaçağı tespiti yapan kurumsal firmalara başvurduğunuzda, sorun hızlı bir şekilde tespit edilecek ve su faturalarınız da normal bir seviyeye inecektir. Su kaçağı tespiti fiyatları da çok yüksek değildir. Hele geleneksel yöntemlerle yapılan tespit işlemlerinin ardından yapılacak tadilat da göz önüne alındığında ödenecek miktar çok küçük kalmaktadır. Bir de duvarların boşuna kırılma ihtimali de vardır. Kimi zaman su sızıntıları başka bir daireden gelebilmektedir. Ancak su betonun en zayıf tarafından kendisine yol bulduğu için sizin mutfak ya da banyonuzun altından sızabilir. Bu durumda da aletle su kaçağı tespiti İstanbul firmaları, sızıntının ana kaynağının sizin evinizden kaynaklanmadığını kırmadan bulmaktadır. Böylece boşu boşuna duvarlarınızın, fayansınızın kırılmasına gerek kalmamaktadır.

Bina Ve Arazilerde Kusursuz Hizmet

Binalarda ve arazilerde su kaçağı tespiti yapmak için hem gelişmiş teknolojilerle tasarlanan cihazlara hem de uzman personele ihtiyaç vardır. Aksi takdirde cihaz olsa bile kullanan bulunmadığı zamanlarda işlemler gerektiği gibi yapılamaz. Bu durumda da zararı yine size dokunur. Piyasada aletle su kaçağı tespiti yaptığını çok sayıda firma bulunmaktadır. Ancak ekipleri profesyonel olmadığı için güvenli hizmet sunamazlar. Bu firmaları iyi ayırt etmek gereklidir. En iyisi araştırma yaparken firmaların bugüne kadar sundukları hizmetler hakkında bilgi sahibi olmaktır. Yapılan işlemlerin tamamı güvenilir bir şekilde sonuçlandırılmışsa bünyesinde uzman personeller ve son sistem cihazlar var demektir. Bu firmalardan alınacak su kaçak tespiti işlemleri sorunsuz olmaktadır. Üstelik en önemlisi tespit yapılırken evin şantiyeye dönüşmemesidir. Çünkü modern cihazlar hizmetin tadilata gerek kalmadan yapılmasını sağlamaktadır.

Su Kaçağında Kırmadan Tespit

Evininizin tavanında su damlacıkları mı oluşuyor. Ağır bir rutubet kokusu mu var. Ya da evin içinde sürekli bir su sesi mi duyuyorsunuz. Kesinlikle su kaçağından şüphe etmelisiniz. Su kaçağı sorunu müdahale edilmediği takdirde daha da büyüyebilir. Küçük bir delikten sızan su, o deliği büyütebilir. Duvarları çatlatabilir. Binanın taşıyıcı kolonlarına zarar verebilir. Bu durumda da binanın ayakta kalma ihtimali zayıflayabilir. Böyle bir şikayet olduğunda su kaçağı tespiti yaptırmanızda yarar vardır. Özellikle su sızıntılarının çıplak gözle tespit edilebilmesi imkansızdır. Ancak cihazla su kaçağı tespiti yapan firmalar, bu tip sorunları da kısa bir zaman içinde ortala çıkarmakta ve gerekli müdahaleleri gerçekleştirmektedir. Su kaçakları kabusunuz olmasın. Klasik yöntemler artık geride kaldı. Su sızıntısı tespitinde duvarların kırılması sorunu da bitti. Modern cihazlar işlemleri tadilata gerek kalmadan gerçekleştiriyor. Bu sayede su kaçağı nedeni ile komşularınızla ilişkilerinizin de bozulma ihtimali ortadan kalkıyor.

Su kaçakları Hayatınızı Kabusa Çevirmesin

Temiz su tesisatlarında meydana gelen su kaçaklarının sizi mağdur etmesine izin vermeyin. Su kaçağı tespiti hizmetinde gelişmiş teknolojilerle hizmet veren firmalara başvurduğunuzda yaşadığınız kabus kısa bir süre içinde ortadan kalkacaktır. Sadece temiz su tesisatlarında değil atık gider borularında da su kaçakları olabiliyor. Bunlar da kameralı cihazlarla tespit ediliyor. Kalorifer sistemlerindeki su kaçakları da modern cihazlarla bulunuyor. Tüm su kaçaklarında hizmet alacağınız kurumsal firmalar, yaşadığınız sıkıntıyı kısa bir süre içinde ortadan kaldırarak günlük hayatınızın kaldığı yerden devam etmesini sağlıyor.

Sayfamızı Paylaşın