• Hürriyet Mahallesi 140. Sk. No:33/c Güneşli Bağcılar

Banyo Su Kaçağı

Bağcılar Su Tesisatçısı | Safran Tesisat

Banyo Su Kaçağı

Banyolarımız belkide evlerimizde en çok kullandığımız yerlerden bir tanesidir. Banyo su kaçağı anlamında en çok su ile iç dış olan alanımız olduğu için sıkıntı doğurabilecek bir bölgedir. Banyo fayans ve karoları döşemeden önce duvar altında banyo tesisatı kurulur. Banyo su kaçağı genelde bu tesisatın zamanla çürümesi ve aşınması sonucu çıkmaktadır. Banyo su kaçağı nerede olursa olsun ister temiz suda isterse giderlerde, her iki durumdada hayatımızı olumsuz şekilde etkilemeye yeter de artar bile. Banyo su kaçağı banyoda her tesisat da görülebilir. Banyo su kaçağı eğer gider borularında ise bu durumda yapılması gereken işlem termal su kaçağı kameraları ile su kaçağını tespit etmektir. Diğer türlü eğer su kaçağımız temiz su borularında ise buradaki su kaçağını bulmak için basınç ölçerler kullanılmalıdır. Banyo su kaçağı her nasıl olursa olsun mutlaka işinin ehli kişiler tarafından, profesyonel cihazlarla müdahale edilmedir. Aksi taktirde amatör firmalar size ve mülkünüze zarar vermekten başka hiç bir şey sağlayamaz.

 Banyo Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir?

Banyo su kaçakları büyük çoğunlukla su tesisatı karo veya fayansların altında olduğu için bu alanda meydan gelir. Dışarıdan bu kaçağı hissedilmesi mümkün değildir. Bu sebeple tesisattaki kaçak zamanında tespit edilemez ise su tesisatındaki kaçak çıktığı yerdeki alanı sürekli genişletecek ve verdiği sıkıntı daha da büyük hale gelecek. Gözle görülmeyen su kaçağı gün geçtikçe fayans altında daha fazla yere nüfus edecek bırakın sizin dairenizi diğer dairelere de maddi büyük hasarlar verebilecektir. Su kaçağından şüphelendiğinizde bir şey olmaz demeyin ve ciddiye alın. Bir çok kişi yapılacak işlemleri daha önceden tanık olduğu için gözü korkmakta ve inşaat işlerine girmemek için bu işten çekinmekte. Aslında yakın bir zamana kadar da haksız sayılmaz. Çünkü böyle bir işlem sırasında su kaçağının nedeni bulunana kadar tüm fayans ve karolar kırılır, banyomuz kullanılmaz hale gelir ve bir süre rezillik çekerdiniz. Ama artık banyo su kaçağı profesyonel cihazlarla nokta atışı tespit ile bulunmaktadır.

Banyo Su Kaçağı Profesyonel Cihazlarla Çözüme Ulaşıyor.

Dediğimiz gibi Banyo Su Kaçağı artık eskisi gibi korkulacak bir durum olmaktan çıkmıştır. Alanında profesyonel firmalar özel eğitim almış personelleri ve aynı şekilde son teknoloji ürünü olan robot cihazlarla çok kısa bir sürede yerinde nokta atışı ile banyo su kaçağını bulmaktadır.

Sayfamızı Paylaşın