• Hürriyet Mahallesi 140. Sk. No:33/c Güneşli Bağcılar

Pimaş Açma

Pimaş Açma

Pimaş Açma

Binalarda atık su giderlerinin uzaklaştırılması için pimaş boruları kullanılmaktadır. Bu borularda zaman zaman çeşitli nedenlerden dolayı tıkanıklıklar meydana gelebilmektedir. Bu sorunlar pimaş açma adı verilen cihazlarla ortadan kaldırılmaktadır. Tuvaletlerde, banyolarda, lavabolardaki atık suların uzaklaştırılması için kullanılan bu borular, genellikle hatalı kullanımdan dolay tıkanmaktadır. Örneğin tuvaletlerde, tuvalet kağıdının yanlış kullanımı, mutfak lavabolarında, bulaşık makinesi ya da çamaşır makinesinin giderinin bağlanması, tıkanıklığa neden olabilmektedir. Peki buralarda meydana gelen pimaş tıkanıklığı nasıl açılır? Öncelikle bu sorunların ortadan kaldırılması için özel cihazların geliştirildiğini bilmek gerekmektedir. Bu cihazlarla sunulan hizmette kırmadan pimaş açma işlemi yerine getirilmektedir. Ancak bu hizmetin alınabilmesi için uzman ekiplerden oluşmuş kurumsal firmalara başvurulması tavsiye edilmektedir. Bu firmalar, sektördeki tüm teknolojik gelişmeleri yakından takip etmekte ve altyapılarını buna göre yenide şekillendirmektedir. Bu firmalarda, profesyonel tesisatçılar tarafından kullanılan cihazlara da robot tıkanıklık açma cihazı adı verilmektedir. Bu cihazlarla yapılan işlemde pimaşın hiçbir yerine zarar verilmemektedir. Uzman ekipler, pimaşta meydana gele tıkanıklığı açmadan önce sorunu yerini ve nedenini tespit etmektedir. Bu tespit işlemi için de görüntüleme cihazları kullanılmaktadır. Bu cihazlar pimaşın içine yollanmakta, elde ettiği görüntüler de bilgisayar ekranında değerlendirilmektedir. Ardından da tıkanıklığın açılması işlemine geçilmektedir.

Pimaş Açma İçin Farklı Yöntemler Vardır

Pimaş açma işlemi değişik yöntemlerde gerçekleştirilmektedir. Bu yöntemlerden birisi, tıkanıklığa neden olan cismin parçalanarak pimaşın içinden uzaklaştırılmasıdır. Bu parçalama işlemi son derece hassas olan cihazlarla gerçekleştirilmektedir. Bu sayede de pimaşın yapısına zarar verilmemektedir. Tıkanıklığa neden olan cisim parçalanmayacak bir özellikteyse bu kez de ikinci bir yöntem olan çekilerek çıkarılması işlemi uygulanmaktadır. Bu uygulamada, cihazın üzerinde bulunan helezon yaylar kullanılmaktadır. Bu yaylar, cismi çekerek dışarıya çıkarmaktadır. Bir başka yöntem de yüksek basınçlı su ile temizleme yöntemidir. Bu yöntemde yüksek basınçlı su jetleri kullanılmaktadır. Ancak bu işlemin yapılabilmesi için tıkanıklığa neden olan cismen yüksek basınçlı buyla borunun içinden uzaklaştırılabilir olması gerekir. Robot cihazlarla tıkalı pimaş açma işlemi tamamlandıktan sonra borunun içi yıkanmaktadır. Sonrasında da görüntüleme cihazları ile yine kontrol yapılmaktadır. Yapılan bu kontrollerde cismin kalıntısına rastlanıldığında açma işlemi tekrar edilmektedir.

Pimaş Açma Kimyasallar Güvenli Midir?

Pimaş açma hizmetleri arasında pimaş açıcı adı verilen kimyasallar da bulunmaktadır. Bu kimyasallar özel olarak geliştirilmiştir. Piyasada satılan lavabo aç gibi kimyasallardan farklı bir yapıya sahiptir. Ancak bu kimyasalların he tıkanıklıkta kullanılması da bazı sakıncaları beraberinde getirmektedir. En büyük sakınca da pimaşın bağlantı yerlerinde bulunan contaların özelliğinin kaybolmasına neden olmasıdır. Contalar özelliğini kaybederse su sızıntıları başlar. Bu da farklı sorunları beraberinde getirir. Bu nedenle her tıkanıklıkta bu kimyasallar kullanılmamaktadır. Her tıkanıklıkta kimyasal kullanan tesisatçılara güvenilmemesi gerektiği ifade edilmektedir. Tıkalı pimaşların kameralı elektronik cihazlarla açılması en uygun yöntem olmaktadır. Kurumsal firmalar bu tip cihazlarla hizmet vermekte, üstelik tıkanıklık sorunlarını kısa bir sür içinde ortadan kaldırmaktadır. Firmamız, sektördeki tüm yenilikleri yakından takip ederek hizmetlerini koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesine göre yerine getirmektedir. Modern cihazlarla ilgili yeterli bilgi ve birikime sahip olan uzman tesisatçılarımız, yaşanan tüm tıkanıklık sorunlarına anında müdahale edebilecek bir donanıma sahiptir. Kameralı elektronik cihazlarla yapılan bu hizmette pimaşlar zarar görmemekte ve tıkanıklıklar e kısa sürede ortadan kaldırılmaktadır.

Kırarak Tıkanıklık Açma Geçmişte Kaldı

Geleneksel yöntemlerle hizmet veren tesisatçılarda teknolojik cihazlar bulunmamaktadır. Bu nedenle de pimaş tıkanıklığı açma işlemini gerçekleştirirken borunun içindeki cismin yerini ve hangi maddeden yapıldığını tespit edememektedir. Ayrıca tuvalet ve banyo gider borularında meydana gelen tıkanıklıklarda kırma işlemi yapmaktadır. Fayanslar, zemin hatta duvar, tıkanıklığın açılabilmesi için kırılmaktadır. Bu da işin bitmesinin ardından yeni bir maliyet demektir. Çünkü kırılan yerlerin onarımı için bir usta gelmelidir. Oysa firmamız aracılığı ile gerçekleştiren hizmette böyle bir sonuçla karşı karşıyla kalmak imkansızdır. Çünkü gelişmiş teknolojili cihazlar, borunun içinin detaylı bir şekilde incelenmesini sağlamakta, açma işlemi de yine aynı şekilde üstün teknolojilerle tasarlanmış makinelerle yapılmaktadır. Ancak bu makinelerin kullanılabilmesi için belirli bir süre eğitim görülmesi gereklidir. Çünkü hassas ve bilgisayarlı sisteme sahip olan bu cihazları kullanmak sanıldığı kadar kolay değildir. Ayrıca bu cihazların her tesisatçıda bulunması da imkansızdır. Çünkü satın alma fiyatları pahalı, ithal edilebilmesi için de bir dizi bürokratik işlemler gereklidir. Bu eğitimler de cihazın ithal edildiği firma uzmanları tarafından verilmektedir. Bu nedenle cihazla ilgili yeterli donanıma sahip olan uzman tesisatçılar firmamızın bünyesinde görev yapmaktadır.

Kameralı Cihazlarla Tıkalı Pimaş Nasıl Açılır?

Peki, kameralı cihazlarla tıkalı pimaş nasıl açılır? Öncelikle firmamız bu hizmet için en son sistemle tasarlanmış kameralı elektronik cihazları kullanmaktadır. Bu cihazlarla tıkanıklığın yeni noktasal olarak tespit edilmektedir. Gerek tuvalet tıkanıklığı, gerek küvet tıkanıklığı, gerek lavabo tıkanıklığı, gerekse yağmur giderlerinde kullanılan pimaş borularda meydana gelen tıkanıklıklarda bu kameralı elektronik cihazlar kullanılmaktadır. Bu cihazlar tıkalı pimaşın içine yollanır. Cihazdaki kamera, bir bilgisayar ekranına bağlıdır. Cihaz, borunun içinden elde ettiği görüntüyü bilgisayar ekranına yollar. Profesyonel ekiplerimiz kameranın elde ettiği görüntüleri inceleyerek açma konusunda nasıl bir yöntem izleneceğine karar verir. Ardından da robot tıkanıklık açma cihazı ile açma işlemine geçilir. Görüntüleme cihazları, tıkanıklığın yabancı bir cisimden mi yoksa boruda meydana gelen bir çökmeden mi kaynaklandığını hemen tespit edebilecek şekilde üretilmiştir. Tıkanıklık sorunu kimi zaman da boruların hatalı eğimle döşenmesinden de kaynaklanabilir. Böyle bir sorunda tesisatın yeniden döşenmesi gereklidir. Hatalı eğim nedeniyle oluşan tıkanıklıkların bu cihazlarla açılması mümkün değildir. Hatta bu tip bir sorun hiçbir cihazla ortadan kaldırılamaz. Tıkanıklık yabancı bir cisimden kaynaklandığında elektronik cihazlar kullanılır. Çökme gibi durumlarda da pimaşın çöken kısmının değiştirilmesi gereklidir. Eğer İstanbul’un Avcılar bölgesinde ya da yakınında ikamet ediyorsanız kameralı elektronik cihazlarla hizmet veren pimaş aç Avcılar ekiplerimizden de destek alabilirsiniz.

Hizmet Almadan Önce Detaylı Araştırma Yapılmalı

Pimaşlarda meydana gelen tüm sorunlarda firmamızla irtibata geçebilirsiniz. Günün hangi saati olursa olsun pimaş açma hizmetleri ile ilgili bir destek aradığınızda telefon numaralarımızı arayarak yardım isteyebilirsiniz. Çağrı merkezimizi aradıktan kısa bir süre sonra mobil ekiplerimiz tam donanımlı olarak adresinize gelecek ve soruna müdahale edecektir. Bu hizmeti almadan önce dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Öncelikle robot cihazlarla kırmadan pimaş açma hizmeti verdiğini söyleyen firmaların tamamına güvenmemek gereklidir. Çünkü çoğu firmada modern cihazlar bulunmamaktadır. Hizmet almadan önce firmanın referanslarının kontrol edilmesi gereklidir. Firmamın, bugüne kadar hangi kuruluşlara nasıl bir hizmet verdiği de önemlidir. Verilen hizmetin kalitesi de sorgulanmalıdır. Detaylı bir araştırma yaptıktan sonra en doğru firmadan hizmet alınması çok daha kolay olacaktır. Bir firmadan hizmet alırken gelen ekiplerin sadece pimaş aç adı verilen kimyasal kullanıp kullanmayacağının da sorgulanması gereklidir. He tıkanıklıkta sürekli kimyasal kullanılan bir gider borusunda su sızıntısı meydana gelmesi kaçınılmazdır. Boruların ek yerlerinde bu sızıntısını önlemek için contalar bulunmaktadır. Bu contalar genellikle plastik bir malzemeden imal edilmektedir. Kimyasallar, bu plastiğin özelliğini bozmakta, bunun sonucunda da su sızıntıları kaçınılmaz olmaktadır. Hizmet alırken bu noktaya dikkat edilmelidir.

Sayfamızı Paylaşın