• Hürriyet Mahallesi 140. Sk. No:33/c Güneşli Bağcılar

Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri

Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri

Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri

Su kaçağı sorunu ile hemen herkes karşılaşmıştır ama burada önemli olan kırmadan su kaçağı tespiti ve onarımı ile bu sorunu hiç zarara uğramadan atlata bilmektir. Bunun için teknolojik cihazlar kullanılarak müdahalede bulunan tesisat şirketleri ile iletişim sağlayıp su kaçağı arızasının onarılması için yardım istemektir. Eğer eski kafalıyım ben, en iyisi “mahalle ustalarıdır” diye düşünüyorsanız zarara uğramanız kaçınılmaz. Çünkü bu ustalar babadan kalma yöntemlerle çalıştıklarından kırmadan su kaçağı tespiti yapmaları ne yazık ki olasılık dahilinde değildir. Modern cihazlara sahip olmayan bu ustalar kaçağın yerini bulabilmek için tesisatın döşeli olduğu yerlerde kırma işlemi yaparak su kaçağının kaynağına bu şekilde ulaşırlar.

 

KIRMADAN SU KAÇAĞI TESPİTİ İÇİN KULLANILAN CİHAZLAR

         

 Kırmadan su kaçağı tespiti için kullanılan cihazlar yurt dışında üretildiği için son derece yüksek fiyatlarla satışa sunulmaktadır. Bu da çoğu tesisat firması tarafından bu modern teknoloji nimeti olan cihazların satın alınamayacağı anlamına gelmektedir maalesef. Tabi müşterilerde haklı olarak banyo ve tuvaletlerinde kısaca tesisatın döşeli olduğu yerlerde kırılma işlemi uygulanmadan sorunun çözülmesini istediğinden bu cihazları satın alma gücüne sahip tesisat şirketleriyle çalışmak istemekte ve arıza esnasında bu şirketlerden yardım istemektedirler. Tesisat şirketleri kırmadan su kaçağı tespiti ya da benzer sorunlar için arandıklarında hemen bölgeye en yakın şubelerinden uzmanlık eğitimi almış bir tesisat ekibi gönderirler.

Eve ya da iş yerine çağırmış olduğunuz ekip kırmadan su kaçağı tespiti işlemine başlamak için üzerinde kamerası bulunan tespit cihazı ile su kaçağının yerini bulmak ve boruda ne tür bir hasar oluştuğunu anlamak için tespit cihazı tesisatçılar tarafından borunun içine gönderilir. Tesisatın uzmanının bir tanesi tespit cihazı ile ilgilenirken diğeri de bilgisayarın başında kameralı cihazın borunun içinde ilerlerken almış olduğu görüntülere bakarak kaçağın borunun neresinde oluştuğunu belirler. Su kaçağının meydana geldiği yer tespit edildikten sonra tespit çalışmasına hemen son verilmeyerek tesisatın her yeri incelenir. Bu sayede borunun başka yerlerinde aşınma, delinme gibi başka hasarlar oluşmuş ise onlarda tespit edilir.

Sayfamızı Paylaşın