• Hürriyet Mahallesi 140. Sk. No:33/c Güneşli Bağcılar

Kameralı Kanal Açma

Kameralı Kanal Açma

Kameralı Kanal Açma

Kanal hatları evimiz işyerlerimiz veya sanayi kuruluşlarımızdan atılan her türlü sıvı atığın toplandığı yerlerdir. Yüzlerce hatlarca binlerce atığın yer altında aynı anda dolaşımı sağlanarak yüzeye çıkmamasının sağlandığı kanal hatları yeryüzünde yaşayan tüm canlılar için çok önemlidir. Kameralı kanal açma çalışmalarının temel amacı da kanal hatlarında olası bir sorun çıkma ihtimali karşısından devreye giren önleyici sistemdir.

Kanal hatları yerin metrelerce altına döşeli devasa borulardan oluşmaktadır. İlk bakışta bu kadar büyük borularda tıkanma sorunu yaşanmayacağı düşünülebilir fakat kanal borularına her zaman sıvı atıklar gelmediğini de unutmamak gerekir. Bilinçsizce ev işyeri veya sanayi kuruluşlarından kanal borularına bırakılan kâğıt karton gazete peçete gibi katı cisimler su ile temas ettiği zaman kanal borularında ağırlaşarak özellikle kanal hatlarının kıvrımlı noktalarında tıkanmalara yol açabiliyor. Aynı şekilde açıkta bırakılan logar kapaklarından da sisteme çubuk demir sopa gibi maddeler kar yağmur veya rüzgâr etkisiyle girebiliyor.

 

Kameralı kanal açma işlemi de tam bu noktada devreye girmektedir. Kanal hatları şehirlerin caddelerin en işlek noktalarından geçtiği düşünülürse kanaldan dışarıya çıkan pis su ve beraberinde getirdiği pis hava hem sağlığımızı hem göz zevkimizi olumsuz etkilemektedir. Eski tip kurallarla yapılan ve günler süren çalışmalar sonucu cadde ve sokaklar trafiğe kapatılıyor evlerden veya işyerlerinden muslukların açılmaması anons ediliyor yollar köstebek yuvasına dönüyor ve insanlar maddi manevi büyük zararlar yaşıyor en önemlisi de kanal açma işlemleri için borulara insanlar gönderilerek insan hayatı hiçe sayılıyordu.

Kurumsal firmamız bu mantığı ve yöntemi asla kabul etmemektedir. Kameralı kanal açma işlemleri için özel eğitimden geçen nitelikle ekiplerimizle bu çalışmalar için özel olarak üretimi yapılan kameralı robotumuz ve kanal tıkanıklık açıcı robotumuzla sorunu kökünden çözüyoruz. Kameralı kanal açma çalışmamıza kanal borusuna sarkıttığımız özel görüntüleme kameramız ile başlıyoruz ve bu kamera en olumsuz koşullarda bile net görüntü çekimi yaparak bunu elitlerimizin elinde bulunan bilgisayara aktarıyor ve burada sorun tespit ediliyor. Kameralı kanal açma işleminde son etapta tıkalı olan bölgeye robotik cihazımızla tazyikli basınç uygulayarak sorunu çözüyoruz.

Sayfamızı Paylaşın