• Hürriyet Mahallesi 140. Sk. No:33/c Güneşli Bağcılar

Tıkalı Boru Açma

Tıkalı Boru Açma

Tıkalı Boru Açma

Tıkalı boru açma işleminde tıkanan boru ister gider ister kanal borusu olsun, yapılan işlemler birbirinin aynıdır. Önemli olan tıkanan yerleri kırıp dökmeden tespit edip onarımını yapabilmektir ve bu da bizim seçimimize bağlıdır. Eğer eski kafalı davranıp geçmişte tesisatımızı tamir eden tanıdık mahalle ustalarımızdan vazgeçemeyerek her tıkalı boru açma işi için onları çağırırsak kırık dökük pisliklerinden kurtulmak olanaksız. Çünkü eski ustaların maddi gücü son teknoloji ürünü olan makineleri satın almaya yetmez ve bu nedenle normal aletleri ile tesisatta oluşan sorunları gidermek için uğraşırlar. Tabi o zamanda tesisatı kırmadan tespit yapmak olanaksız olacağından hem ustaya ödeme yapıp hem de kırılan yerlerin onarımı için para harcayacaksınız.

MODERN CİHAZLARLA TIKALI BORU AÇMA

Eski ustaları tercih etmeyeceğimize göre o zaman modern cihazlarla tıkalı boru açma hizmeti veren tesisat şirketleri ile iletişim kurup bize ulaşmaları için gereken bilgiler eşliğinde kaydımızı oluşturarak çağırdığımız adrese gelecek ekibi beklemeye koyuluruz. Kısa süre sonra tesisat uzmanlarının bulunduğu ekip gelerek tıkalı boru açma için gerekli olan tespiti yapmak adına görüntülü cihaz tıkalı boru içinde yavaşça ilerletilerek tıkanıklık net bir biçimde belirlenir. Ondan sonra görüntülü cihazın yerine robot cihazı yerleştirilerek tıkalı yerde ne kadar pislik varsa hepsi parçalanarak tamamen temizlenir. Ardından da yüksek basınçlı suyla borunun içi yıkandı mı her şey eski haline döner.

Böylece tıkalı boru açma işi de bir saten daha az sürede tabi modern teknolojili cihazlar sayesinde tamamlanır ve tamiratın ardından temizlik yapmanıza bile gerek kalmadan bu hasardan kurtulursunuz. Eğer eski tarz tamiri seçmiş olsaydınız değil bu kadar sürede ve bu kadar temiz bir biçimde sonlansın, temizlemesi bile çok vaktinizi alırdı. Ama şimdi hem kısa zamanda hem de modern cihazlarla tespit ve onarım yapılmasına rağmen eski tarz tesisatçılardan çok daha uygun fiyata bu işi kapatmış olursunuz. Üstelik bu tesisat firmaları hemen her semtte şubeleri aracılığıyla hizmet sunduğundan dolayı geceli gündüzlü arama şansı da bulunduğundan ihtiyaç duyduğunuzda yardım isteyebilirsiniz.

Sayfamızı Paylaşın